Szász Endre Születésének 90. Emlékéve

2016. január 7.-n Szász Endre születésére emlékeztünk. A születésre emlékező rendezvényeink 2015 őszén indultak, és 2016. évet is erre szánjuk. Rendezvényeink:

- 2016. január 7. Szász Endre születésére emlékezünk

Szász Endre Kastélymúzeum Őszi Nyitánya - 2015. szeptember 19-27.

Az Örökségvédelmi Napok ideje alatt, a Somssich-Matolay kúria és a hozzá kapcsolódó hat hektáros park romos állapotból való felújításának történetét meséli el a Szász Endre Kastélymúzeumban látogatható kiállítás.

2015. szeptember 19-én és 20-án (szombat, vasárnap) - Örökségvédelmi Napok - belépés ingyenes a megadott időpontokban, tárlatvezetéssel, korlátozott létszámmal:

11:00-12:00
14:00-15:00

Az időszakos kiállítás mellett, az állandó kiállítás is megtekinthető (Szász Endre életmű, műterem, antik műtárgy gyűjtemény): 1500 Ft + áfa / fő

Szeretettel várjuk jelentkezését:

Szász Endre Emlékmúzeum Éjszakája

2015. június 20.

Helyszín: Várda, 7442, Fő utca 97.

Szeretettel várjuk kedves vendégeinket délutáni, esti, éjszakai programokkal:

14:00 és 18:00 órai kezdéssel exkluzív tárlatvezetés

kedvezményes belépési díj:  1000 Ft + Áfa/

tombola sorsolás: 15.00 és17.00 órakor

ügyes kezek” foglalkozás, gyermekfelügyelet

14 éves korig a részvétel térítésmentes

20:00 órakor tábortüzet gyújtunk

Várda község további közkincs programokat ajánl az ide látogatók részére.

Jelentkezni: +36 30 959 6979, szaszendre.info@gmail.com

www.szaszendre-­egyesület.com

Szász Endre Kedves Fái - Zöld program

2015. június 2.

HELYSZÍN:

Somogy megye, Várda, 7442, Fő utca 97., Kastélykert

Program leírása:

Az eseményt Szász Endre kedvenc fáinak virágzása idejére hangoltuk. Szász Endre lakhelyét, a gyönyörű ősfák miatt választotta. Az akkor még elburjánzott, gondozatlan parkot a művész házaspár hozatta rendbe.  A parkban rengeteg különleges fa, díszfa, cserje, évelő-, és egynyári virág található. Az arborétum jellegű parkban kellemes sétát tehetnek az ide látogatók. . Kijelölt hússütő hellyel rendelkezünk, melyet a rendezvény ideje alatt használatba vehetnek vendégeink. A gyermekek számháborút is játszhatnak a park vadregényesebb részén. A fiatalabb korosztály számára vetélkedővel készülünk, a felnőttek számára pedig élvezetes kerti együttlétet nyújtunk. A gyerekek a múzeum kertjében szép köveket díszíthetnek és alkotásaikat magukkal vihetik emlékbe.

Kérjük, hogy csatlakozási szándékukat a megadott elérhetőségek valamelyikén jelezzék:

+36-30-959-6979

szaszendre.info@gmail.com

Belépő: 500 Ft +áfa

gyerekeknek: 250 Ft +áfa

Az egyesület 2011-ben nyitotta meg a Szász Endre Emlékmúzeumot és azóta kapcsoltatokat épített a Szász Endre nevét viselő intzéményekkel, határon túli szervezetekkel. Számos látogatót fogadott ez idáig, interaktív és rendhagyó tanórák helyszíne volt. A múzeum otthont ad a Szász Endre Egyesület baráti köre kulturális programoknak, előadásoknak és fesztiválokat is szervez.

A hat hektáron elterülő, kerttel körülvett emlékház előzetes időpont egyeztetés alapján látogatható.
Szászné Hajdu Katalin, a művész szellemi hagyatékának kezelője nyújt lehetőséget a múzeumi sétára.

Csoportos árak: 1 500 Ft + áfa
Tárlatvezetés díja: 5000 Ft/csoport

Ez magában foglalja az életmű, életút és műterem, valamint a különleges antik műtárgy gyűjteményt. (reneszánsz, barokk, eklektikus, szecessziós bútorok, szőnyegek, vázák, szobrok, órák, képek, stb.) A vezetés időtartama igény szerint 60-80 percig tart. Szép idő esetén a látogatók sétálhatnak az arborétum jellegű park területén, vagy pihenhetnek a kerti székeken és élvezhetik a madárcsicsergést.

Szívesen és köszönettel várjuk középiskolai diákok, felnőttek önkéntes munkáját.

Jelentkezni telefonon és e-mailben egyaránt lehetséges.